CKD utanç davasına müdafi oldu

CKD utanç davasına müdafi oldu

22.3.2017 22:01 22.3.2017 21:53

Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Türk kadınının vicdanını sızlatan Yozgat'taki vicdan sızlatan zihinsel engelli cinsel istismar davasına müdahil oldu.

 

CKD, Türk Milleti'nin ve Türk kadının vicdanı sızlatan, Boğazlıyan  Adliyesinde gorülen zihinsel engelli K.K. davasının duruşmasına Kayseri Şubesiyle katıldı.

K.K.'nın halaları, ağabeyi  ve akrabalarıyla birlikte durusmayı izledi. Adliye önünde  basın  aciklamamızı  K.K.'nın ailesiyle birlikte yaptık "CKD olarak müdafi dilekçemizi verdik. Mahkeme kabul etti.  Mahkemeden tutuklananların  tahliyelerinin reddini,  tutuksuz yargılananların da tutuklanmalarını talep ettik. Çünkü  Türk Millet'inin ve Türk  kadınının gözü  bu davadadır. Bütün bir köyün tecavüzüne uğrayan zihinsel engelli K.K.'nın duruşmasına katılan CKD bu vahim, vicdanları sızlatan olayın sonuna kadar takipçisi olacaktır. Tecavüz sonucu doğan oğlan bebek   2.5 aylık ve Çocuk Esirgeme Kurumuna verilmiş;  K K ise kadın sığınma evine yerleştirilmiş. CKD olarak bu davada Adil yargılama talep ediyoruz Türk adaletine güvenmek istiyoruz  İyi hal gibi ceza indirimi  ve yüksek kefaletle tahliye haksızlıktır. Bütün sanıklar  tutuklu yargılanmalıdır."  Davayı CKD'yı temsilen CKD Örgütlenme Sekreteri Mihriban Tatar ile CKD Kayseri Sube Başkanı Zeliha Parkan izledi ve müdafi oldular.