Cumhuriyet Kadınları Cumhuriyeti Yeniden Kuruyor

Anayasa Mahkemesi’nin ‘’Laiklik Karşıtı Eylemlerin Odağı’’ olduğu kararına karşın kapatmadığı Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), kurduğu paralel yapıyla birlikte 12 yıldır Cumhuriyeti yıkma çabalarının odağındadır.

Türk Ordusunu, aydınlarını, sesini çıkaran ve çıkarma olasılığı olan gazetecileri ve diğer basın yayın görevlilerini, öğretim üyelerini, bunları savunanları, protesto hakkını kullanmak isteyen insanları, paralel ortağı ile birlikte düzenlediği sahte belgelerle tutsak eden, yargıyı, istihbaratı, silahlı güçleri emrine alan bu yönetim, 17 Aralık 2013’te yol arkadaşının ortaya çıkardığı rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ile Türk Milletinin üzerinde kurduğu tahakkümü kaybetmiş ve çökmüştür.

AKP ve paralel ortağı, birlikte yaptıkları ‘’ulusal değerleri yok sayan’’ öğretim programları ile, büyük paraların döndüğü, bilimsel yanlışlar içeren ve çocuklarımızın algılarını bozan ders kitaplarıyla, laiklik ilkesini çiğneyen okullar ve öğretim programlarıyla, her yıl değiştirdiği sınav yapısıyla, çalınan ve şifrelenen KPSS ve YGS sorularıyla, 350 000 genç öğretmen atama beklerken 30 000 yandaşına açtığı niteliksiz öğretmenlik formasyonu programları ile, her düzeyde öğretim kurumunun paralılaştırılması ile, 4+4+4 gerici yapılanması ile, serbest kıyafet dejenerasyonu ile ve çıkardıkları Eğitim Yasası ile Cumhuriyete son darbeyi indirmişlerdir. Eğitim Yasası ile sisteme bomba atılmıştır. Bu yasanın onaylanması halinde çocuklarımızın eğitilmesinden söz edilemez.

‘’Atatürk’’ adının olduğu bütün cumhuriyet kazanımlarına, arazilerine düşman hukuku yaklaşımıyla saldırılmış,yeşil alanları, ormanları yok edilmiş,tarihi ve doğal sit alanları yapılaştırılmıştır. Ülkeyi parsel parsel pazarlarken hisselerine düşeni ayakkabı kutularında, kasalarda ve yurt dışındaki bankalarda istiflemişlerdir.

Biz Cumhuriyet Kadınları Derneğinin, Ülkemizin dört bir yanında örgütlenmiş şubelerindeki Cumhuriyet Kadınları olarak; Ülkemizdeki bu yıkıntının oluşmasında kimlerin kullanıldığını, kimlerin ipleri ellerinde tuttuğunu, kimin vatana ihanet ettiğini biliyoruz.

BİLİNİZ Kİ;

Türkiye’nin bütün kadınlarını ‘’Cumhuriyet Değerleri’’ile donatarak Türkiye Cumhuriyetini yeniden kuracak, Atatürk İlkelerinin uygulandığı bir Türkiye’yi YENİDEN yaratacağız.