Eğitimi dinselleştirme, bilimsellikten uzaklaştırma

MEB'nin "Eğitimi dinselleştirme,bilimsellikten uzaklaştırma " uygulamalarina karsı verdiginiz mücadele için takdir ve teşekkürlerimi iletir,sizi ve Aydinlik Gazetesini kutlarim.

MEB'ninson yillarda yaptigi tum uygulamalarin amaci dindar ve kindar bir nesil yetistirmektir.Cumhuriyet Devriminden öc almaya calışan karşı devrimciler,gericiler bu pis ve hain amaçları için çocuklarimizi kurban ediyorlar.Çocuklarimiz Bilimsel egitimde süratle geriletiliyor.Ulusal ve Uluslararasi tüm sinav ve arastirmaların sonuçlari bu vahim gerilemeyi cok net bir bicimde gözler önüne seriyor.

Bu sorunu nasil giderecegimiz üzerine çalisacagimiza;tam tersi dahada geriye götürecek uygulamalar yapiliyor.

Evrim Teorisini artik bir teori olarak niteliyemeyiz .Bilimsel bir gercektir.Egitim müfredatindan Evrim teprisini cıkartırsaniz,çocuklarimiza bunu ögretmezseniz bu çocuklar uluslar arasi platformda dunya çocuklariyla nasil yarişacak?

Nobel ödüllü bilim insanimiz Prof.Dr Aziz Sancar'ın dediği gibi "Evrim Gercektir."

Evrim Teorisini mufredattan çikar,Bioloji dersini azalt,din derslerini arttır,birde anaokulundan itibaren okullara mescit açma mecburiyetini getir..Bu nasil bir kafa,nasil bir anlayıstır ve ne büyuk bir gaddarliktır?..Çocuklarimiza boylesine buyük bir kötülük yapmak hic kimsenin hakkıda haddide degildir..

Çocuklarimiza,ulkemize böylesine bir kötüluķ yapilmasina izin vermiyecegiz,mücadele edecegiz.

Yapilanlar ayrica Anayasayada aykiridir Milli Egitim mufredati ve egitim uygulamaları Cumhuriyetin kurucu felsefesine ve Anayasaya aykırı olamaz 

Yapilanlar Anayasanin 90. Maddesine göre üst hukukumuz olan Uluslararasi Cocuk Haklari sözleşmesinede aykiridir.Cocugun yüksek yarari gözetilmemekte,çocuğa zarar verilmektedir.Çocuk haklari Ihlalidir,Çocuk Istismaridir.

Resmi gazetede yayınlanan tüzuk degişiikliği ile okullara mescit zorunlulugu Pedagojik olarakta cok sakincalid

Üirlkemizi ve gelecek nesillerimizi geriye götürecek,teknoloji ve bilim dışi birakacak,geleceğimizi Orta Cag karanliklarina gömecek bu uygulamalar CKD(Cumhuriyet Kadınları Dernegi) ve Çimder(Cocuk Istismariyla Mucadele Derneği) olarak karşi cikacağız,mücadele edecegiz.

Egitim komisyonlarimiz bu konunun sakincalarini,zararlarini özetliyen bir raporu kamuoyu ile paylaşmak üzere hazirlamaktadirlar.Ayrica Hukuk komisyonlarimizda bu yönetmenliğin iptali ve yürütmesin durdurulmasi icin dava dilekçemizi hazirlamaktadırlar.Bunu da web.sayfamizda yayinlayarak bir örnegini okuld çocuğu bulunan tüm ebeveynlerin danıştaya yollamasini öneriyoruz .17 milyon ebeveynin itirazini Danıştay görmezden gelemiyecektir.Aksi durumda AYM'ye gidecegiz .Hukuk ve Anayasa görmezden gelinirse,ihlal devam ederse kitlesel eylemlere başlıyacağız.

Bu gerici,Cumhuriyet karşiti,Vatan,Millet ve Çocuk düşmanıuygulamalar son buluncaya kadar mücadelemiz devam edecektir.

Aracilığinizla kamuoyuna duyurur,saygılarımızı sunariz.

Dr.Canan Aritman

CKD Genel başkanı

Çimder Başkanı

22. Ve 23.dönem Izmir mv.