Emine Ülker Tarhan'ın Cumhurbaşkanlığı Adaylığına Destek

cumhuriyet kadinlari dernegi

Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı seçiminde Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkan bir Cumhurbaşkanından yana taraf olduğumuzu TBMM önünde basın açıklamasıyla duyurduk. Ayrıca Genel Yönetim Kurulu üyemiz Eğitim Komisyonu Başkanımız Dilek Gözütok  da bir konuşma yapmıştır.

                                                                     

                  

Biz Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak Sayın Emine Ülker Tarhan’ın Cumhuriyetimizi koruyup kollayacak, hukukun üstünlüğünü, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını benimseyen bir Cumhurbaşkanı adayı olduğunu düşünüyoruz. Sayın Tarhan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini, layıkıyla yapacağına inancımız tamdır. Atatürk’ümüzün Çankaya’sı için aday gösterilen Atatürk devrimlerine bağlı sayın milletvekilimiz Emine Ülker Tarhan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığını destekliyoruz. Sayın Tarhan’ının adaylığı için imza veren vekillerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Henüz imza vermemiş olan tüm yurt sever milletvekillerine sesleniyoruz;

Tayyip’in aynısı olan Ekmelettin İhsanoğlu’nun adaylığı için verdiğiniz imzalarınızı derhal geri çekiniz. Aksi takdirde Türkiye’nin de Ortadoğu bataklığı içine çekilmesine neden olacak bu tarihi sorumluluğu üslenmiş olursunuz. Çocuklarınıza kötü bir miras bırakmayınız.

Başı dik ve onurlu duruşuyla Türk Milletinin sevgi ve saygısını kazanan Emine Ülker Tarhan’ın adaylığında birleşelim. Birinci ve ikinci Tayip’ten kurtulalım.

                                                                       CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ