Lanetliyoruz

cumhuriyet kadinlari dernegi

LANETLİYORUZ
Kadını olduğu gibi kız ve erkek çocukları da Cinsel Obje haline getiren sistemi ve bu sapkınlığı dini kılıfla sarmalayıp göz yuman, sıradanlaştıran ve doğallaştıranlarla birlikte, önlem almayan, çözüm üretmeyen tüm sorumluları lanetliyoruz.
 

             

Değerli Basın Mensupları;

             Diyanet İşleri Başkanlığı'nın fetva.diyanet.gov.tr sayfasında akla ziyan bir soru sorulmuştur. Soru; "öz kızını öperken şehvet duymanın nikâha etkisi olur mu?      

 Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan aynı sayfadan yapılan yanıt ; "Babanın kendi öz kızını öperken şehvet duyması durumunda nikâhın ne olacağı konusunda görüş ayrılığı vardır. Bazı mezheplere göre babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur. Hanefilere göre ise babanın kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda kızın annesi bu babaya haram olur. Ancak bu tür sonuç doğuracak tutmanın teni tenine değerek olması ya da altının sıcaklığını iletecek kadar ince bir örtüden olması gerekir. Kalın elbiseden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek şehvet duymak bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın 9 yaşından büyük olması gerekir. Şehvet duymanın işareti erkeğin organında bir uyanma, uyanıksa uyanışın artması kadının da kalbinin heyecanla çarpmasıdır."   

Bu cevap din dışıdır, ahlak dışıdır, sapıklıktır. İslam dinini böyle bir ahlaksız davranışı onaylar göstermek İslam dinine yapılan saygısızlık ve haksızlıktır. Halkımızın İslam dinini yanlış değerlendirmesine neden olacak bu ahlak dışı ve sapkın sözde öğretiyi şiddetle kınıyoruz

Cumhuriyet Kadınları Derneği, laikliğin Cumhuriyet devrimlerinin bekçisidir. Küçük kız çocuklarının, erkek çocuklarının geleceğinin yaratıcısıyız. Cumhuriyet Devrimleri yaşanılan tüm sorunların çözümlerini içinde barındırır.

Diyanet İşleri Başkanlığı sitesini kapatarak, sorumluluktan kurtulamaz. Derhal istifa etmelidir

Biz Cumhuriyet Kadınları, diyanetin ve kız çocuklarının takipçisi olacağımızı ilan ederken bu durumdan rahatsızız. Tüm kadınları derneğimize üye olmaya davet ediyoruz.

 

                                                                                                                                        Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezi