Mehmedimizin yanındayız.

                                                                                                            19 Haziran 2017 MANİSA

Manisa’da vatan görevini yapan Mehmetçiklerimizin bir ay içinde 4 kez gıda zehirlenmesine maruz kalmaları kabul edilemez. Kışla her Mehmet için ana kucağıdır. Devlet; Milletin emaneti olan askerlerimizi beslenmesinden sağlığına kadar gerekli kontrolleri de yaparak özen göstermelidir. Evlatlarımızı hastanelik eden bu özensizliğin sorumluları hesap vermelidir. Manisa Cumhuriyet Savcılığının açmış olduğu soruşturma ile sorumluların gün yüzüne çıkacağına inanıyoruz. Ancak bu duruma yol açan  Vatan savunmasında göğsünü siper eden ,yiğitçe bu ülkenin birliği ve bütünlüğü  için  mücadele eden Türk ordusunun bin yıllık gelenekleri ile oynanmasıdır. Özelleştirilen karavana, özelleştirilen sağlık sistemi ve özelleştirilen eğitim ile Türk ordusuna zarar verildiği artık görülmelidir.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık “ sadece fiyat rekabetine dayanan alım yönteminin silahlı kuvvetlerimizin ihtiyacına yanıt vermediği açıktır” diyor . Milli Savunma Bakanı olarak bu durumdan sorumluluk duyarak istifa etmiyorsa millete hizmet etme yolunu tercih ederek Türk ordusunun mutfağına özelleştirmelerle girmiş şirketleri çıkarmalıdır.  Özelleştirmeler başlı başına bir güvenlik sorunudur. Derhal Türk ordusunun beslenmesinin önemini kavrayarak Türk ordusu geleneklerine uygun düzenlemeler yapılmalıdır.  Askerimizin güvenliği hepimizin sorunudur. Pek çok askerimizi hasta eden bir askerimizin şehit olmasına sebep olan gıda zehirlenmesinin cephede olmasının sonuçlarını Milli Savunma Bakanı düşünmelidir. Askerimizi Manisa’da kendi kışlasında koruyamayanlar görevini yapmıyor demektir.

Bir ayda yaşanan 4 zehirlenme olayı bize,  size derstir. Türk ordusu  1000 yıllık deneyimleriyle,  gelenekleriyle  asker ocağıdır mehmetdir kınalı kuzudur. Hiç vakit geçirilmeden kar hırsı ile hareket eden şirketler askerin mutfağından çekilmelidir. Askerimiz kendi karavanasını kendi hijyenini sağlar. Askeri Hastahaneleri ve Askeri sağlık personeli yetiştirecek eğitim kurumlarını kapatmanın da doğru olmadığı gün gibi ortadadır. Türk Ordusu tarih boyunca biriktirdiği deneyimlerini damıtarak gelenek haline getirmiştir.

Biz Cumhuriyet Kadınları Derneği yönetici ve üyeleri ile ordumuzu zayıflatan her tutumun ülkemizin birliği ve bütünlüğü için verilen mücadeleyi zayıflattığını görüyoruz. Mehmedimizin yanındayız.

 

  Pınar Gül

Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkan Yardımcısı