Türk Askeri Bu Değil..

        TÜRK ASKERİ BU DEĞİL….

       15 Temmuz Afişlerini görünce neye uğradığımızı şaşırdık: Asker bu afişlerde âciz, zavallı, ağlamaklı, çaresiz ve halkın karşısında… Orada gördüğümüz bizim askerimiz değildi.

      Herkes çok iyi biliyor ki Türk Askerinin binlerce yıllık şerefli bir geçmişi, onurlu bir duruşu var. İşte bu yüzden ona karşı koyamayan Emperyalizm, Türkiye’yi zayıf düşürmenin en etkili yolunun silah değil, psikolojik savaş olduğunu çok iyi biliyor. Biliyor ki Türk Askeri, vatan, bayrak, namus için hatta mazlum milletler için kendini bir kale gibi siper eder. Yine yıllardır PKK’ya karşı duran, aman vermeyen bizim askerimizdir. IŞİD’i   El Bab’a kadar süren de bizim askerimizdir.

    15 Temmuzda da halkla el ele verip düşman üzerine (Türk askeri elbisesini taşıyan FETÖ hainlerinin) aynı inançla yürümüş bu hain Darbe Girişimini püskürtmüştür. Ömer Halis Demir gibi nicesi şehit oldu ardına bakmadan.

     Peki, hangi akla hizmetle hazırlandı askerimizi küçük düşürücü bu afişler? Biz Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak askerimizin yanındayız, bu afişlerin derhal kaldırılmasını istiyoruz.  

                                                                                      Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezi