Manşet

Çocuklarınızı Netflix’ten Kurtarın!

"Şimdilerde pedofiliyi olumlayan filmlere de yer açan Netflix’te, yarınki adımın ensestin propagandası olmayacağından kim emin olabilir. Netflix’i ‘masum’ bir eğlence medyası olarak görmek, büyük bir yanılgıdır. Gözünüzü dört açın!"

Ülkemizde bir buçuk milyon dolayında üyeliği olduğu tahmin edilen ABD çıkışlı Netflix yayın platformunun, her istendiğinde, her ortamda ve her tür dijital aygıtla film ve dizilere ulaşabilme konforunu sunarken yetişme çağındaki çocuklarımız için tehlikeli bir alan yaratmakta.

Ceza İnfaz İndirimi Yasa Tasarısındaki Yanlışlar Düzeltilmelidir!

Cumhuriyet Kadınları Derneği kadına ve çocuğa yönelik cinsel suçların toplumumuzdan temizlenmesi yönünde ısrarlı ve hassas bir mücadele yürütmekte olup konuyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmektedir. Bu bağlamda, 3. Yargı Paketi Yasa Tasarısı içinde, cinsel dokunulmazlığa ilişkin suçların infaz değişikliği kapsamına alınarak 3/4 koşullu salıverilme oranının 2/3'e düşürülmesini kabul edilemez bulmaktayız. Cinsel suçlardaki infaz indirimi tecavüzcüleri, cinsel istismarcıları ve küçük yaşta evlilikleri teşvik etmek demektir.

“Uzaktan Eğitim Sistemi”ni sabote edenler görevden alınmalıdır! 

  Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından kısa süre içinde ve büyük emek gerektiren çalışmalarla devreye sokulan “Uzaktan Öğretim Sistemi” , daha ilk saatlerde devreye sokulan idamı anlatan çizimler ve ders aralarında verilen ilahilerle, açıkça sabote edilmiştir.  

Koronovirüsü, Anadolu kadınının dayanışma ruhu yenecek!

“Koronovirüsü, Anadolu kadınının dayanışma ruhu yenecek!”

CKD, yalnız, engelli ve kimsesiz yaşlı üyelerine sahip çıkarak, ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçti…

Genel Başkanımız Prof. Dr. Tülin Oygür, yazılı bir basın açıklaması ile koronovirüs salgını dolayısıyla, Türkiye çapında tüm şubelerinin, yaşlı ve engelli üyelerini tarayarak, ihtiyaçları için destek olacaklarını belirtti.      

Genel Başkanımız Prof. Dr. Tülin Oygür'den 8 Mart Mesajı

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!

On bin yıldan bugüne, dünyanın bakımını sırtına yüklemiş olan kadın fabrikadadır; atölyededir; tarladadır; masa başındadır ve dahi mutfaktadır; çocuğunun okulundadır; evinin temizliğindedir; yaşlının-hastanın başındadır.

Sözün özü;

Kadın katmerli emeğin adıdır! Ve bütün kadınlar emekçidir!

3 Mart 3 Devrim Kanunu

Genel Başkanımız Prof. Dr. Tülin Oygür, 3 Mart 1924 tarihinde “Hilafetin Kaldırılması, Şer’iye ve Evkaf Vekâletinin Kaldırılması, Eğitim ve Öğretim Birliği Yasaları”nı kapsayan devrim kanunlarına yönelik açıklama yaptı.

Genel Başkanımız Tülin Oygür:

"Hilafetin kaldırıldığı, şeriata son verildiği ve öğretim birliğinin sağlandığı 3 Mart 1924’te kabul edilen kanunlarla ile elde edilen kazanımlar hiçbir gücün geri alamayacağı şekilde milletimizin bilincinde kökleşmiştir. Bunun ispatı, bütün karşı devrim ataklarına rağmen aradan geçen 96 yıldır.

Kadınları özgürleştiren Türk Kanunu Medenisi'nin 94. yılı kutlu olsun!

Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak, Cumhuriyet Devrimlerinin biz kadınları özgürleştirdiği bilinci ile 17 Şubat 1926'da kabul edilen Türk Kanunu Medenisi'nin 94. yıl dönümünü kutluyoruz.

Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde emperyalizme diz çöktüren bir zaferle kurtuluş savaşı kazanılmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli atılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti emperyalizmi yenmiş olmanın kuvvetiyle eğitimde, sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal yaşamda köklü devrimlerle toplum yaşamı yeniden biçimlendirilmiştir. 

CKD: Kadın hareketi emperyalizmin elindeki oyuncak olamaz

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezi, son günlerde gündemden düşmeyen 'Las Tesis' dansı ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Kadın hareketini emperyalizmin elindeki oyuncak olmaktan kurtarmak hepimizin görevidir diyen CKD'nin açıklaması şu şekilde:

“Dünyada hiçbir milletin kadını “Ben Anadolu kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim” diyemez…!”

                “Türk kadını dünyanın en aydın, en erdemli, en ağır kadını olmalıdır”

Sayfalar

RSS - Manşet beslemesine abone olun.