Yönetim

CANAN ARITMAN  GENEL BAŞKAN                         

1 Ocak 1950 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda uzmanlık ihtisasını yaptı.  Kadın doğum uzmanı (Jinekolog Operatör) olarak serbest doktorluk yapmış, ayrıca İzmir Karşıyaka Belediye Meclis Üyeliği, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği ile Sağlık Komisyonu Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştur. TBMM’de 22. ve 23. Dönem İzmir CHP Milletvekilliği yapmıştır. Canan Arıtman, Ege Kadın Dayanışma Vakfı ve KADER Kurucu Üyesidir, Kadın Hakları Derneği İzmir şubesi kurucu üyesidir. E vli, 2 çocuk sahibidir.1 Mart 2014 tarihinde yapılan Genel Kurulda , Cumhuriyet Kadınları Derneği  Genel Yönetim   KLuruluna seçilmiş ve Genel Başkanlık görevi verilmiştir. Halen bu görevine devam etmektedir.

 

PINAR GÜL  GENEL BAŞKAN YARDIMCISI        

1964 İstanbul doğumludur.9 Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü 1986 yılında bitirmiştir. Bir inşaat firması bünyesinde mali müşavir olarak çalışmaktadır. Evli 2 çocuk annesidir. 1990 yılında Çağdaş Kadın derneğinde yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. Ülkenin gelişen siyasi koşullarını göz önüne alarak Çağdaş Kadın Derneğinin kapatılarak Cumhuriyet Kadınları Derneği bünyesinde çalışmalar başlayınca, Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmir şube başkanlığı yapmıştır. 28.12.2014 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Yönetim Kuruluna seçilmiş halen Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

       

 

ŞEN YAZGAN GENEL SEKRETER          

1950 Ankara doğumludur. İlk ,orta ve lise eğitimini Adana’da tamamlamış Adana Kız Lisesini bitirmiştir. Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden mezun olmuş,1980 yılında bilim doktoru 1990 yılında doçent unvanı almıştır. Daha sonra Ankara’da serbest muayene hekimi olarak çalışmıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.3 çocuk, 3 de torun sahibidir. 28.12.2014 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Yönetim Kuruluna seçilmiş halen Genel Sekreter olarak görevine devam etmektedir.

 

 

BEYHAN KURTUL GENEL SEKRETER YARDIMCISI       

1960 Sivas doğumludur. İlk orta lise eğitimini Sivas’ta tamamladıktan sonra bir kamu kuruluşunda çalışmıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde ön lisans tamamlamıştır. Çalıştığı dönemlerde sendika yöneticiliği ve işyeri temsilciliği görevlerinde bulunmuştur. Evli 1 çocuk annesidir. 28.12.2014 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Yönetim Kuruluna seçilmiş, halen bu görevine Genel Sekreter Yardımcısı olarak devam etmektedir.

 

 

MELEK GÜVENÇ GENEL SAYMAN            

06.12.1956 yılında Kırıkkale’de doğmuş, ilk ve orta öğrenimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonra, Eskişehir Anadolu Üniversitesi halkla ilişkiler ve İşletme bölümü bitirmiştir. 2004 yılında Bursa SGK Bölge Müdürlüğü’nden emekli olduktan sonra uzun yıllar Türk Sanat Müziği koro çalışmalarında, güzel sanatlarla ilgili çalışmalarda bulunmuş ve CKD, ADD, HAYSEVKO gibi derneklerde görevler almıştır. Evli, iki çocuk annesidir. 1 Mart 2014 tarihinde yapılan olağan genel kurulda Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Yönetim Kuruluna seçilmiş, halen bu görevine Genel Sayman olarak devam etmektedir.

 

 

MİHRİBAN TATAR ÖRGÜTLENME SEKRETERİ          

1957 yılında Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladı. İzmir Çağdaş Kadınlar Derneği’nin 10 yıl boyunca Saymanlık ve Başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmir Şubesi kuruluşunda görev aldı, Denetleme Kurulu Başkanlığı yaptı. İş yaşamında 5 yıl ithalat ve ihracat işleri ile uğraştı. İzmir ve Didim’de büyük alışveriş merkezlerinde müzik ve kitap reyon işletmeciliği yaptı. 6. Olağan Genel Kurulu’nda Cumhuriyet Kadınları Derneği Yönetim Kurulu’na girdi. Görev dağılımında Genel Sayman Yardımcılığını üstlendi. 3 yıl bu görevi sürdürdü. 1 Mart 2014 tarihinde yapılan 7. Olağan Genel Kurul’da tekrar yönetime seçildi. Örgütlenme Sekreteri olarak görevine halen devam etmektedir

 

 

DERYA BEŞTEPE    

24 Aralık 1963 Ankara doğumludur. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. İstanbul, Ankara, İzmir, Ağrı(Patnos) ve Samsun’da farklı şirketlerde görev aldıktan sonra en son Ordu Üniversitesi’nde Daire Başkanlığı görevi yaptı. 2008 yılında emekli olmuş, farklı sivil toplum örgütlerinde çalışmıştır.(ADD, ÇYDD, VARDİYA BİZDE). Evli 1 çocuk annesidir 1 Mart 2014 tarihinde yapılan olağan genel kurulda Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Yönetim Kuruluna seçilmiş, halen bu görevine devam etmektedir. Basın ve Halkla İlişkiler sorumlusudur

 

 

 

NURAN HEPER              

1950 Sivas doğumludur. Eğitimci bir anne ve babanın kızıdır. Sivas Öğretmen Okulundan mezun olmuş, 35 yıl öğretmenlik yapmıştır. Açık öğretimde fakültesinde lisans tamamlamıştır.2 yıl Öğretmen Evleri yönetim kurulu üyeliği 4 yıl CHP Çankaya Kadın Kolları Başkanlığı yapmıştır. Evli 2 çocuk annesidir. 2 kız torunu vardır. 28.12.2014 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Yönetim Kuruluna seçilmiş, halen bu görevine devam etmektedir.