Manşet

Kadını Uyuşturmaya, Aileyi Yıpratmaya Son Verin

Cumhuriyet Kadınları Derneği, Fox TV'de canlı yayın esnasında cinsel içerikli video izletilerek bir kadının ameliyat izlerinin aranması olayı üzerine kadını, aileyi ve toplumu hedef alan gündüz kuşağı programları hakkında basın açıklaması yaptı.

Öne Çıkan Görsel: 
ckd
Haber Konumu: 

SU VARMIIIIŞ SU YOKMUŞ RESİM VE ÖYKÜ YARIŞMASININ SONUÇLARI BELLİ OLDU!

 
Derneğimizin Su Bilinci Kampanyası kapsamında, ilköğretim çocuklarımız için açmış olduğu Su Varmıııış Su Yokmuş Resim ve Öykü Yarışmasının sonuçlarını, bu güzel günde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızda açıklamaktan kıvanç duyuyoruz.

Yarışmamıza ilgi göstererek katılan bütün çocuklarımıza, onları bu yönde destekleyen ailelerimize ve öğretmenlerimize teşekkür etmeyi borç biliriz. 

Öne Çıkan Görsel: 
Haber Konumu: 

Genel Başkanımız Prof. Dr. Tülin Oygür'den 23. Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

 

 

 

 

 

Değerli Şube Başkanlarım; Değerli Dostlarım;

5 Aralık 1997’de Atatürkçü, devrimci, gözü pek 32 önder kadınla kurulan Derneğimiz bugün 23. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Geçen 23 yıl zarfında Derneğimizin mücadeleci kadınları bir gün dahi yola çıkış amaçlarından sapmadan bizleri bugünlere taşıdılar. Haklarını ödeyemeyiz. Sağ olsunlar, var olsunlar!

Öne Çıkan Görsel: 
Haber Konumu: 

Devrim Kanunumuz Uygulansın! Cemaat ve Tarikatlar Kapatılsın!

 

 

 

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Ağustos 1925’te şunları söylemişti:

“Ey millet! İyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat, medeniyet tarikatıdır. Uygarlığın emir ve isteklerini yapmak insan olmak için yeterlidir. Türkiye Cumhuriyeti her alanda doğru yolu gösterecek güce sahiptir. Hiçbirimiz tekkelerin yol göstermesine muhtaç değiliz. Biz uygarlıktan, fenden, bilimden güç alıyoruz ve ona göre yürüyoruz.”

Öne Çıkan Görsel: 
Haber Konumu: 

Çocuklarınızı Netflix’ten Kurtarın!

"Şimdilerde pedofiliyi olumlayan filmlere de yer açan Netflix’te, yarınki adımın ensestin propagandası olmayacağından kim emin olabilir. Netflix’i ‘masum’ bir eğlence medyası olarak görmek, büyük bir yanılgıdır. Gözünüzü dört açın!"

Ülkemizde bir buçuk milyon dolayında üyeliği olduğu tahmin edilen ABD çıkışlı Netflix yayın platformunun, her istendiğinde, her ortamda ve her tür dijital aygıtla film ve dizilere ulaşabilme konforunu sunarken yetişme çağındaki çocuklarımız için tehlikeli bir alan yaratmakta.

Öne Çıkan Görsel: 
Haber Konumu: 

Ceza İnfaz İndirimi Yasa Tasarısındaki Yanlışlar Düzeltilmelidir!

Cumhuriyet Kadınları Derneği kadına ve çocuğa yönelik cinsel suçların toplumumuzdan temizlenmesi yönünde ısrarlı ve hassas bir mücadele yürütmekte olup konuyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmektedir. Bu bağlamda, 3. Yargı Paketi Yasa Tasarısı içinde, cinsel dokunulmazlığa ilişkin suçların infaz değişikliği kapsamına alınarak 3/4 koşullu salıverilme oranının 2/3'e düşürülmesini kabul edilemez bulmaktayız. Cinsel suçlardaki infaz indirimi tecavüzcüleri, cinsel istismarcıları ve küçük yaşta evlilikleri teşvik etmek demektir.

Öne Çıkan Görsel: 
Haber Konumu: 

“Uzaktan Eğitim Sistemi”ni sabote edenler görevden alınmalıdır! 

  Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından kısa süre içinde ve büyük emek gerektiren çalışmalarla devreye sokulan “Uzaktan Öğretim Sistemi” , daha ilk saatlerde devreye sokulan idamı anlatan çizimler ve ders aralarında verilen ilahilerle, açıkça sabote edilmiştir.  

Öne Çıkan Görsel: 
Haber Konumu: 

Koronovirüsü, Anadolu kadınının dayanışma ruhu yenecek!

“Koronovirüsü, Anadolu kadınının dayanışma ruhu yenecek!”

CKD, yalnız, engelli ve kimsesiz yaşlı üyelerine sahip çıkarak, ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçti…

Genel Başkanımız Prof. Dr. Tülin Oygür, yazılı bir basın açıklaması ile koronovirüs salgını dolayısıyla, Türkiye çapında tüm şubelerinin, yaşlı ve engelli üyelerini tarayarak, ihtiyaçları için destek olacaklarını belirtti.      

Öne Çıkan Görsel: 
Haber Konumu: 

Sayfalar

RSS - Manşet beslemesine abone olun.