Yönetim

Tülin Oygür – Genel Başkan

1957 yılında Balıkesir’de doğdu. Öğrenim hayatı Ankara’da geçti. 1980 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1986 yılında Patoloji Doktorası aldı. 1992 yılında Patoloji Doçenti oldu. 1993 yılında Türkiye’deki tek Oral Patoloji Doktora Programının açılmasında görev aldı. 2000 tarihinde Profesör oldu. G.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi’nde Oral Patoloji Bilim Dalını kurdu. Temel Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı ve Oral Patoloji Bilim Dalı Başkanlığına atandı. 2004-2008 yılları arasında Gazi Üniversitesinde Rektör Yardımcısı olarak üniversitenin eğitim-öğretim, öğrenci işleri, bilimsel araştırmalar ve uluslararası ilişkiler alanlarında sorumluluk aldı. Avrupa Üniversiteler Birliği’nin Kurumsal Değerlendirme Sürecinin yürütücülüğünü yaptı. 26’sı uluslararası dergilerde olmak üzere 72 bilimsel makalesi ve “Ağız Patolojisi Ders Kitabı” isimli bir adet kitabı bulunmaktadır.Eylül 2011’de üniversiteden emekli oldu.2012 yılında İşçi Partisi’ne (Vatan Partisi) katıldı. Yönetici görevlerde bulunan Oygür, eğitim alanındaki çalışmalarıyla bilinmektedir. Eğitimle ilgili acil sorunları ve çözüm önerilerini içeren 22 maddelik raporu MEB’e sunmuş; milli, bilimsel, laik, parasız eğitim mücadelesini her koşulda sürdürmüştür. Son yerel seçimlerde Ankara’nın tek kadın belediye başkan adayı olarak yarışmış, siyasette kadın temsilinin artırılması için çalışmıştır. Gazi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Tüm Öğretim Elemanları Derneği gibi kitle örgütlerinde yöneticilik yaptı. 2013’de üyesi olduğu Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin bazı etkinliklerinde görev aldı. İngilizce bilmektedir. Evlidir, bir kız annesidir ve bir torun sahibidir.

 

Aysan Canver – Genel Sekreter

1952 Zonguldak doğumlu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Zonguldak’ta okudu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Rus Dili Edebiyatı bölümünden 1979 yılında mezun oldu. Dışişleri Bakanlığı’nda 1979 yılında göreve başladı, yurt dışı görevlerinde bulundu. 2012 yılında Dışışleri Uzmanı olarak emekli oldu.

 

Mihriban Tatar – Genel Sayman

1957 yılında Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladı. İzmir Çağdaş Kadınlar Derneği’nin on yıl boyunca Saymanlık ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmir Şubesi’nin kuruluşunda görev aldı, Denetleme Kurulu Başkanlığı yaptı. İş yaşamında beş yıl ithalat ve ihracat işleri ile uğraştı. İzmir ve Didim’de büyük alışveriş merkezlerinde müzik ve kitap reyon işletmeciliği yaptı. 6. Olağan Genel Kurulu’nda Cumhuriyet Kadınları Derneği Yönetim Kurulu’na girdi. Görev dağılımında Genel Sayman Yardımcılığını üstlendi. Üç yıl bu görevi sürdürdü. 7. ve 8. Olağan Genel Kurullarda Örgütlenme Sekreteri olarak tekrar yönetime seçildi. 9. Olağan Genel Kurulda Genel Saymanlık görevine getirildi.

 

Nuriye Kadan – Genel Başkan Yardımcısı

1966 Aydın/Söke doğumludur. Evli ve 2 çocuk sahibi. 1988 yılından bu yana İzmir Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Sırasıyla Kemalpaşa İlkokulu, Yeltepe Ortaokulu, Söke Lisesi ve 1983 – 1987 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir

DENEYİMLER

• İzmir Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık

• Türkiye Barolar Birliği İnsan Hakları Merkezi Yürütme Kurulu Üyeliği

• Türkiye Barolar Birliği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu Başkanlığı

• İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği (2014-2018)

• İzmir Valiliği İl İnsan Hakları Kurul Üyeliği (2014-2018)

• Cumhuriyet Kadınları Derneği Karşıyaka Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği(2012-2014)

• Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkan Yardımcılığı

 

Selenga Artar Yağcı – Genel Sekreter Yardımcısı

1979, Zonguldak doğumludur. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Sistemik aile terapisi alanında çalışmalar yapmakta ve aile danışmanlığı görevini sürdürmektedir. Çocuk hakları ve çevreyle ilgili sivil toplum kuruluşlarında çalışmıştır. 2006 yılından bu yana CKD üyesidir. Evlidir ve ikiz çocuk annesidir.

 

Ferda Paksüt – Genel Sayman Yardımcısı

1961 Ankara doğumludur. 1984 yılında Hacettepe Dil Bilimi bölümünden mezun olmuştur. Viyana Goethe Institut’de Almanca, Belçika Alliance Française’de Faransızca eğitimi almıştır.Bağdat ve Finlandiya’da sefirelik yapmıştır. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

Melek Güvenç

06 Aralık 1956 yılında Kırıkkale’de doğmuş, ilk ve orta öğrenimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. 2004 yılında Bursa SGK Bölge Müdürlüğü’nden emekli olmuştur. Uzun yıllar Türk Sanat Müziği koro çalışmalarında, güzel sanatlarla ilgili çalışmalarda bulunmuş ve CKD, ADD, HAYSEVKO gibi derneklerde görevler almıştır. Evli, iki çocuk annesidir. 1 Mart 2014 tarihinde yapılan olağan genel kurulda Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Yönetim Kuruluna seçilmiş, 29 Şubat 2020 tarihine kadar sürdürdüğü Genel Saymanlık görevinin ardından Genel Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmektedir.