ADD VE CKD’DEN ORTAK ETKİNLİK

ADD VE CKD’DEN ORTAK ETKİNLİK

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Milas Şubeleri tarafından ortak etkinlik gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Kadınları Milas Şubesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ortaklaşa organize ettiği etkinlik, 7 Mart 2018 Çarşamba günü 13 – 16 saatleri arasında Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapıldı.

Açılışı yapan ve söyleşiyi yöneten ADD Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen, katılımcıları saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasına davet ederek başladığı etkinlikte CKD Milas Şubesi Başkanı Gülden Sökelioğlu, Türkiye’de kadınların ekonomik, siyasi ve sosyal açıdan durumlarının giderek kötüleştiğini, kadına yönelik şiddetin ve kadın ölümlerinin arttığını rakamsal verilerle örnekleyen kısa bir konuşma yaptı.

Milas Belediyesi Başkan yardımcısı Zeynep Çınar Mat, İYİ Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Vatan Partisi’nden kadınlar, CKD Milas Şube Başkanı Gülden Sökelioğlu ve yönetimi, ADD Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen ve yönetiminin katıldığı etkinlikte; Muğla Barosu Milas Temsilci Yardımcısı Av. Naime Fırat Tokmak, Çocuk ve Kadın Hakları Komisyonu üyesi Av. Müge Kızılırmak ve Psikolog Şaduman Kaçan güncel sorunlarla ilgili söyleşi gerçekleştirdiler.

Cumhuriyet Kadınları Milas Şubesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle ortaklaşa organize ettiği etkinlik, konuk konuşmacılara çiçek sunulması ve karşılıklı teşekkürlerin ardından, Halide Edip Adıvar’ın Vurun Kahpeye adlı romanından uyarlanan, 1973’de çekilen, yönetmenliğini Halit Refiğ’in yaptığı, başrollerini Hale Soygazi, Tugay Toksöz, Tahju Gürsu’nun paylaştığı film gösterimiyle sona erdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp