ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİMİZİN 105. YILINDA ÇANAKKALE’DE BULUŞUYORUZ

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİMİZİN 105. YILINDA ÇANAKKALE’DE BULUŞUYORUZ

Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak 15 Mart Pazar günü, Çanakkale Deniz zaferimizin 105. Yılında Çanakkale’de buluşuyoruz.

Türk kadını, bu toprakların ruhuna sinmiş bağımsızlık aşkını daima yüreğinde taşımış ve bağımsızlık savaşlarında cephe gerisinde ve hatta cephede savaşa katılarak bunu ispatlamıştır.

Kurtuluş Savaşımız bunun en güzel örneğidir.

Çanakkale Savaşı ise Kurtuluş Savaşımızın yolunu açan ilk zaferimizdir ve Çanakkale’de de kadınlarımız vatan savunmasına bütün gövdesiyle katılmıştır.

Bugün Türk kadını yine savaşmaktadır.

Topraklarımıza göz diken ve milletimizi bölmeyi amaçlayan emperyalizm destekli terör örgütlerine karşı kadınımız cesurca mücadele etmektedir.

Diyarbakır’da PKK’dan çocuklarını kurtarmak için evlat nöbeti tutan onurlu anneler, bu gücü milletimizden ve kadın-erkek beraber yazdığı büyük tarihinden almaktadır.

Cumhuriyet Kadınları Derneği, tıpkı 105 yıl önce Çanakkale savaşına isteğiyle katılan Hemşire Safiye Hüseyin Elbi gibi gönüllüdür ve en öndedir. Atatürkçü, Cumhuriyetçi kadınlarımızın temsil ettiği Derneğimiz daha dün ülkenin her yerinde işçi, esnaf, köylü kadınlarımızla el ele vererek güçlü şekilde kutladığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününün ardından, 15 Mart Pazar günü de vatansever gençliğimizi temsil eden Türkiye Gençlik Birliğiyle birlikte Çanakkale’de olacaktır.

Çanakkale’de önce Mavi Vatan Mitinginde Türkiye’mizin bugününü ve hala süren bağımsızlık mücadelemizi konuşacağız. Ardından, her karışında Çanakkale zaferinin izlerini taşıyan tarihi yarımadayı ziyaret edeceğiz.

Bütün kadınlarımızı, aileleriyle, çocuklarıyla birlikte 15 Mart günü Çanakkale’ye davet ediyorum.

Savaşın en önünde zaferlere birlikte yürüyelim!


Prof. Dr. Tülin Oygür

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı

Facebook
Twitter
WhatsApp