CANAN ARITMAN’DAN DAVUTOĞLU’NA SERT YANIT

CANAN ARITMAN’DAN DAVUTOĞLU’NA SERT YANIT

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Canan Arıtman, Ahmet Davutoğlu’nun Andımızı ve Atatürk Türkiye’sini hedef alan açıklamalarına twitter’dan yanıt verdi. Eski başbakanın Andımızı yanlış yorumladığını belirten Arıtman “Atatürk’ün gösterdiği yoldan gitmeyi öğrenmiş olsaydınız yani “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” öğretisini özümsemiş olsaydınız Suriye’deki iç savaşta milyonlarca insanın ölümüne yol açmamış olurdunuz.” dedi.

İşte Canan Arıtman’ın açıklamaları:

“Gerçek bir vatansever için çocuklarımızın Atatürk’ün yolunda vatanını, milletini özünden çok sevmesi, Milletinden gurur ve mutluluk duyması sevindiricidir. Çocuklarımıza bu değerleri özümsetecek bir pedagojik formasyonun verilmesi başbakan olarak göreviniz olmalıydı. Keşke başbakan olarak siz Andımızdaki değerleri özümsemiş olsaydınız. O zaman şehirlerimize hendekler açan PKK’ya göz yumulmamış olurdu ve yüzlerce Mehmetçiğimizi de şehit vermemiş olurduk. Atatürk’ün gösterdiği yoldan gitmeyi öğrenmiş olsaydınız yani “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” öğretisini özümsemiş olsaydınız Suriye’deki iç savaşta milyonlarca insanın ölümüne yol açmamış olurdunuz. Ege Denizinde yaşamını yitiren o masum göçmen çocukları ve Suriye topraklarında şehit düşen evlatlarımız, Mehmetçiklerimiz için hiç mi vicdan azabı duymuyorsunuz? Hiç mi kendinizi yargılamıyorsunuz? Keşke Atatürk ‘un yolundan ayrılmasaymışım deniyormuşsunuz? Andımızdan bu kadar da korkmayın. Bakın sizde okulda söylediniz ama hiç yararı olmamış. Yoksa tek ayağınızı mı kaldırıyordunuz? 1930’lu yıllar Türk Milletinin en mutlu ve en gururlu olduğu yıllardı.

Cumhuriyetten, Türk Milletinden, Atatürk’ten bu kadar rahatsız olmak niye? Andımızın asıl amacı Ulus devleti, Üniter devleti devam ettirecek vatansever nesiller yetiştirmektir. Bunun neresi yanlıştır? Yaşadığımız coğrafyada var olabilmemizin tek şartı Ulus Devlet, Üniter Devlet olma özelliğimizi devam ettirmektir.”

Facebook
Twitter
WhatsApp