HDP DERHAL KAPATILMALIDIR

HDP DERHAL KAPATILMALIDIR

HDP DERHAL KAPATILMALIDIR

“Başlarım sizin Kürdistan davanıza”

“Diyarbakır’da genç bırakmadınız. Gençler ya cezaevinde ya da toprağın altında” 

Bu sözleri HDP Diyarbakır il binasının kapısında çığlık çığlığa haykıran anaların yanındayız. 

Analar ayağa kalktığı zaman sorunların çözümü hızlanır.

Hacire Ana , Diyarbakır  HDP il binasının önünde 5 gün süren direnişinin ardından oğlu Mehmet’i PKK nın elinden kaptı. Diğer analara da örnek yaratan Hacire Ana dan sonra çocuklarını PKK dan almak isteyen aileler HDP kapısına dayandılar.  Bu aileler  açısından HDP – PKK ilişkisi çok net.  HDP ile PKK arasındaki bağı görmek , duymak istemeyenler  için bu tablo öğretici olmalıdır. Analar çocuklarının cezaevinde ya da toprağın altında olmasını istemiyor ve sebebini , suçlusunu yaşayarak biliyorlar. 

Değerli Basın Mensupları;

Mehmetçik , Amerikanın temin ettiği silahlarla Türkiye’yi bölüp parçalamak gayretiyle mücadele eden PKK nın sonunu getirmiştir. Her gün gelen şehit cenazelerine ve  gazi olma onurunu ve zorluğunu yaşayan gencecik Mehmetlere HDP hala açıkken boynumuz eğik.    HDP ile PKK nın arasındaki bağı öngörü ve vicdan sahibi herkes görüyorken , HDP li belediyeler aracılığı ile PKK ya her türlü imkan ve işgücünün aktarıldığı belgelerle sabitken ,  Anaların çığlıkları arasında gençliğimiz HDPPKK nın elinde yok edilirken  bu gidişe son verilmeli  HDP derhal kapatılmalıdır.

Cumhuriyet Kadınları Derneği yönetici ve üyeleri Kadın ve çocuklara yönelik baskı ve şiddeti yörelere göre değerlendirmiyoruz. Ülkemizin her karış toprağı ,bütün insanları , kadını ve erkeği hepimiz bir bütünüz.  Diyarbakır lı annelerin çığlığı da , Emine Bulut’un isyanı da  Cumhuriyet Kadınlarının üzerine düşen görev ve sorumluluğunu perçinliyor.

Analar ayağa kalkınca bütün sorunların çözümü kolaylaşır. Analar HDP nin kapatılması için ayağa kalkmıştır.

Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak, Cumhuriyet Savcılarını göreve cağırıyoruz.PKK nin siyasi uzantısı HDP  derhal kapatılmalıdır.

DR.CANAN ARITMAN
CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ
GENEL BAŞKANI

Facebook
Twitter
WhatsApp