CKD İZMİR ŞUBESİ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜNDE LOKMA DÖKTÜRDÜ

CKD İZMİR ŞUBESİ ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜNDE LOKMA DÖKTÜRDÜ

Cumhuriyet Kadınları İzmir Şubesi 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitleri anma gününde Türkiye Cumhuriyeti kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve aziz şehitler adına lokma döktürdü.

18 Mart Çanakkale zaferi’nin 102. yıldönümünde Çanakkale şehitlerimiz için “Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezinde” döktürülen lokma etkinliğine İzmirliler yoğun ilgi gösterdi. Lokma dağıtımında basın açıklaması yapan CKD İzmir Şube Başkanı Zuhal OF;

“Bugün Çanakkale zaferinin 102. yıldönümü
Türk milletinin esaret zincirinin en önemli halkasını kırdığı gündür. Sadece bizim değil mazlum milletlerin de kaderini belirleyen bir zaferdir.
Biz öylesine büyük bir zenginliğe sahibiz ki, bu zenginliğe paha biçilemez. Bu topraklar altında Edirnelisi, Vanlısı Trabzonlusu, Afyonlusu, Adanalısı koyun koyuna yatmaktadır.
Bu topraklar böyle vatan oldu, Al bayrağımız koyun koyuna yatanlar sayesinde dalgalanmaktadır.
Bugün askerimiz, polisimiz, korucumuz, Amerika’nın kara gücüm dediği bölücü terör örgütüne karşı canını siper ediyor, polisimiz canlı bombaların üstüne yürüyerek kahramanlıklar yaratıyor. Devletin içine yuvalanmış Amerika himayesindeki yoz terör örgütü FETÖ ile mücadele de milletçe birlik beraberlik içinde olmak hayati derecede önemlidir, bu uğurda yüzlerce şehit verdik, güvenlik kuvvetlerimiz önemli başarılar da sağladı.”
dedi.

Facebook
Twitter
WhatsApp