COVİD-19 SALGINIYLA MÜCADELEDE HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK EMEKÇİLERİMİZ GÖREV ŞEHİDİ SAYILMALIDIR

COVİD-19 SALGINIYLA MÜCADELEDE HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK EMEKÇİLERİMİZ GÖREV ŞEHİDİ SAYILMALIDIR

Cumhuriyet Kadınları Derneği Kampanya Başlatıyor!

Savaşlarda ön cephede görev alanlar, canlarını ilk feda etmeyi kabul edenlerdir. O savaş, ilk fedailerin canlarını vermesiyle başlar ve öyle kazanılır. Ön cephenin fedaileri, geride kalanların can evine yerleşir ve bir daha unutulmazlar.

Tüm dünyayla birlikte Türkiye’mizi de saran Covid-19 salgınına karşı verdiğimiz savaşın ön cephedeki fedaileri sağlık ordumuzun çalışanlarıdır. Sağlık çalışanlarımız evlerinden, sevdiklerinden ayrıldılar, “milletimize ve insanlığa söz verdik” diyerek salgın hastalıkla savaşın en ön cephesinde yerlerini aldılar. Hastalananlar iyileşip ayağa kalkınca yeniden görev başına koştu. Bütün sağlık emekçileri göz bebeğimiz oldu, ayaklarına taş değmesin diye dua ediyoruz.  

Ama yitirdiğimiz savaşçılarımız var. Onlar hastalarının başında hastalandılar ve sevdiklerini bize emanet ederek aramızdan ayrıldılar. Ve aynı vatan savunmasındaki Mehmetçik gibi, bir daha unutulmamak üzere can evimize yerleştiler. Milletimiz, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı daima minnetle hatırlayacaktır.

Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak bu salgında hayatını kaybeden ilk hastamızın doktorlarından Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu nezdinde, kaybettiğimiz sağlık emekçilerinin anıları önünde saygıyla eğiliyor; Devletimizden, Covid-19 salgını sırasında, Covid-19 hastalarını tedavi ederken kendi de hastalanarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza “görev şehidi” unvanının verilmesi için gerekli düzenlemeleri yapmasını talep ediyoruz.

Sağlık ordumuzun “görev şehitleri” için üzerimize düşeni yapmak üzere Milletimizi bu kampanyayı desteklemeye çağırıyoruz*.

Saygılarımızla.

Cumhuriyet Kadınları Derneği

*Destek için Formu doldurunuz.

Facebook
Twitter
WhatsApp