CUMHURİYET KADINLARI OLARAK REDDEDİYORUZ!

CUMHURİYET KADINLARI OLARAK REDDEDİYORUZ!

Atatürk’ün kurduğu partiden yine o ses geldi: Dersim olayları katliammış!

Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emperyalizme karşı verdikleri savaştan zaferle çıkarak kurdukları bağımsız devletin milletleşme çabalarına, Ortaçağ kalıntısı şeyh bozuntularının mazlum bölge halkını kırarak karşı geldiklerini bilmez miyiz? Bu olayların arkasında, cehaletin dipsiz kuyusunda bırakılmış bölge insanını “din, din” diyerek yeni Cumhuriyete karşı kışkırtmaya çalışan emperyalist devletlerin ve içerideki işbirlikçilerinin olduğunu bilmez miyiz? Damarlarında kan değil petrol akan yiyici emperyalistlerin, Atatürk’ün suratlarına fırlattığı, topraklarımızı paramparça edecek Sevr Anlaşması’nı bu defa bozguncu isyanlarla gerçekleştirmeye çalıştıklarını bilmez miyiz?

Bu lanetin günümüzdeki uzantısının “Dersim soykırımdır, Mustafa Kemal soykırımcıdır” diyen ırkçı bölücü HDP olduğunu bilmez miyiz?

Tarihsel gerçeklere gözümüzü kapatarak Atatürkçü ve Cumhuriyetçi olabilir miyiz?

Atatürkçülüğü, Atatürk heykellerine yapılan saldırılara şiddetle karşı çıkıp, Atatürk heykelinin karşısına dikilen Şeyh Sait-Şeyh Rıza heykellerine “hoşgörüyle” bakabilmenin adı yapanlar sonunda, Atatürk ve Devrimlerinin değil, emperyalizmin milli devletimize ve bütünlüğümüze göz diken yolundan gittiklerini görmezler mi?

Büyük önderimize en büyük ihanetin “kör ve lafta Atatürkçülük” olduğunu ne zaman kavrayacağız?

Cumhuriyet kadınları olarak, Atatürk ve kadrolarına soykırımcı, katliamcı demeye cüret edenleri, Dersim iftiralarını atanları, Cumhuriyet ve Devrim düşmanlarının heykellerini dikenleri, parti kisvesiyle ırkçı bölücü terörü besleyenleri ülkemizin ve milletimizin düşmanı olarak görüyor ve reddediyoruz! Bütün bunlara “demokrasi, hoşgörü, özgürlük” diyebilmeyi içlerine sindiren “Atatürkçü” kesimleri de ya tarihimizi öğrenmeye ya da artık “dürüst” olmaya davet ediyoruz.   

Prof. Dr. Tülin Oygür

CKD Genel Başkanı

Facebook
Twitter
WhatsApp