CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ’NİN
DEPREMZEDE ÖĞRENCİLER İÇİN VERDİĞİ BURSA
SİZ DE KATKIDA BULUNUN

6 Şubat 2023 günü yaşadığımız Deprem Felaketinin ardından Devlet ve Millet olarak depremzede yurttaşlarımızın büyük acı ve mağduriyetlerini azaltmaya çalışıyoruz. Nüfusu 13 milyonu bulan deprem bölgesinde resmi verilere göre 50 binden fazla insanımız yaşamını yitirirken yüz binlerce yurttaşımız yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldı. Bölgede kalanlarsa çeşitli mağduriyetler içinde yaşamlarını tekrar düzene sokmaya çalışıyorlar.

Bu süreçte deprem nedeniyle yakınlarını kaybeden, evleri yıkılan, büyük maddi yokluklarla yüz yüze gelen öğrencilerimize sınırlı da olsa maddi yardımda bulunmayı önemli sayan Derneğimiz depremzede öğrencilere burs vermektedir.

Burslar depremzede öğrencilere Nisan 2023’te verilmeye başlanmıştır, yaz ayları dâhil ve öğrenciliğin devam etmesi şartıyla 2024 Haziran sonuna kadar her ay ödenecektir. Aylık burs miktarı; lise öğrencileri için 300 TL, üniversite öğrencileri için 500 TL’dir.

Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin depremzede öğrencilere burs verebilmesi Milletimizin yüce gönüllülüğü sayesinde hayata geçmektedir. Yalnız burs bağışları için açtığımız banka hesabına BAĞIŞ yazarak katkı sunacak değerli burs verenlerimize güveniyor, katkılarınız nispetinde daha çok depremzede öğrencimize ulaşmayı diliyoruz.

Bağışlarınız için Cumhuriyet Kadınları Derneği adına açılmış İş Bankası IBAN Numarası:

TR38 0006 4000 0014 2281 1373 14

Açıklama kısmına lütfen BAĞIŞ yazınız.