GENEL BAŞKANIMIZ PROF. DR. TÜLİN OYGÜR’DEN 23. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

GENEL BAŞKANIMIZ PROF. DR. TÜLİN OYGÜR’DEN 23. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Değerli Şube Başkanlarım; Değerli Dostlarım;

5 Aralık 1997’de Atatürkçü, devrimci, gözü pek 32 önder kadınla kurulan Derneğimiz bugün 23. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Geçen 23 yıl zarfında Derneğimizin mücadeleci kadınları bir gün dahi yola çıkış amaçlarından sapmadan bizleri bugünlere taşıdılar. Haklarını ödeyemeyiz. Sağ olsunlar, var olsunlar!

CKD’miz bugün, kadının kurtuluş mücadelesinin ancak anti-emperyalist mücadele içinde verilebileceğini ortaya koyan söylem ve eylemleriyle, diğer kadın derneklerinden tamamen farklı, gerçek Atatürkçü kimliğini sergilemekte ve bununla gurur duymaktadır. Gurur duyalım arkadaşlar! Bu gurur bizim, bunu hak ediyoruz!

Aramızda, genel saymanımız Mihriban Tatar gibi “temel direk” olanlarımız var; daha bir ay önce yeni şubelerimizi kuran çiçeği burnunda başkanlarımız var; üyelikleri 20 yılı aşmış vefakâr dostlarımız var; aramıza bugün katılanlarımız var. Biz büyük bir aileyiz. Büyüklüğümüz sayımız kadar, her birimizin alnı açık, başı dik, vatansever duruşundan geliyor. CKD deyince kapılar bize açılıyor; sözlerimize kulak veriliyor; yazılarımız okunuyor. Bizi vatanını, milletini seven Türk kadını izliyor! Ulus devletimizi kuran ve emperyalizme karşı tam bağımsızlık hedefini önümüze koyan Atamıza bağlılığımız, sözlerimiz ve eylemlerimizle sınanıyor! CKD’mizin rozet olmuş, eşarp olmuş Atatürkçülükle ortalıkta dolanan bir örgüt olmadığını herkes biliyor! Hepimiz göreceğiz; olağanüstü şartlar ortadan kalktıktan sonra, milli kadın hareketinin öncüsü olan Derneğimiz daha da büyüyecektir. 

Sizlerle birlikte bu kıymetli örgütün bir yöneticisi ve genel başkanı olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Farklı yerlerde yöneticilik yapmış bir kişi olarak, CKD yöneticiliğimin müstesna bir yere sahip olduğunu özellikle belirtmek istiyorum.

Hepinize en içten sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyor, başarıdan başarıya koşacağımız nice 23 yıllar diliyorum.

Prof. Dr. Tülin Oygür

Facebook
Twitter
WhatsApp