GÜNÜMÜZÜN BAŞARILARIYLA ÖNE ÇIKMIŞ KADINLARININ ETKİLEYİCİ HİKAYELERİ

GÜNÜMÜZÜN BAŞARILARIYLA ÖNE ÇIKMIŞ KADINLARININ ETKİLEYİCİ HİKAYELERİ

“Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla Türk kadınlarının, hiç kimsenin mükemmel olmadığını ve her başarının ardında büyük zorluklar olduğunu anlamamızı sağlayan ilham verici öykülerini anlattığı konuşmaları derledik.

1. Nil Karaibrahimgil

Özgür kız olarak tanıdığımız Nil Karaibrahimgil, bir marka için başlattığı #kızgibi kampanyasını anısı üzerinden anlatıyor ve kadın gibi olmaktan gurur duyduğunu söylüyor. “Bu salonda oturan herkes hayatı kadınlardan teslim aldı” diyerek de salondaki herkesi etkilemeyi başarıyor.

2. Gülcan Özer

Bir terapist ve yazar olan Gülcan Özer kendi hayatından ve birikimlerinden de yola çıkarak ilişkilerdeki 7 günahı anlatıyor. Aşk ve üzerine de iddialı tespitleri olan Özer, bugüne kadar tanıştığı ve ilişki ve aile terapistliğini yaptığı birçok insanın sorunlarından da yola çıkıyor.

3. Feyza Altun

Aktivist Avukat Feyza Altun, kadın ve erkek rollerine küçüklükten beri yüklenen rolleri eleştiriyor ve “Ben bir kadınım. Eksik ya da yarım olduğumu düşünmüyorum. “Beni bütünleyen şey bir koca, çocuk ya da evlilik değil. Ben kariyerimle, işimle, aşklarımla, hırslarımla, tutkularımla, ruhumla, görüntümle, cinselliğimle, istediklerimle ve istemediklerimle bir kadınım.” diyerek ise bu rollere meydan okuyor.

4. Betül Mardin

Halkla ilişkiler uzmanı olan ve Türkiye’de halkla ilişkilerin temellerini atan Betül Mardin meslek hayatına gazeteci olarak başladı. Çocukken yaşadığı kötü olayların hayatını nasıl etkilediğini ve nelere sebep oladuğu anlatan Mardin, karşısına çıkan tüm engelleri büyük bir kararlılıkla nasıl fırsata çevirdiğini anlatıyor.

5. Ümmiye Koçak

İlkokul mezunu olan Ümmiye Koçak ödüllü bir yönetmen ve sanatçı. 2001 yılında kurduğu “Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu” ile birçok tabuyu yıkan Ümmiye Koçak 500 kez sahneye çıktı ve oyunlarını Türkiye’nin dört bir yanında 30 bine yakın kişi izledi. Başarılarla dolu hikayesini anlattığı etkileyici konuşmasını mutlaka izlemelisiniz.

6. Zeynep Selvili Çarmıklı

Psikolojik danışman olan Zeynep Çarmıklı insanların hata yaptıkların kendini yargılayan iç seslerini anlatarak bunu öz şefkat konusunu kötü bir anısıyla giriş yapıyor. Çoğumuza yabancı olan öz şefkat hakkında düşündüren bir konuşma.

7. Neslihan Demir

Türkiye’nin en önemli kadın voleybol oyuncularından olan Neslihan Demir, kariyerine nasıl başladığını, bu süreçte yaşadığı talihsizlikleri kısacası kendi hikayesini anlatıyor.

8. Nevşin Mengü

Başarılı televizyon habercisi ve sunucusu Nevşin Mengü hiç bilinmeyen bir yönü uzun mesafe yarışçısı olmasıyla ilgili anılarını, yaşadığı süreci ve korkularını anlatıyor. Aslında koşmanın onun için bir korkuyla baş etme yöntemi olduğunu söylüyor.

9. Karsu Dönmez

Amsterdam’da doğan ve annesinin-babasının doğduğu bir Hatay köyünün ismi olan Karsu ismini aldı. Karsu Dönmez aslında yetenekli bir şarkıcı, çok iyi bir piyanist, besteci, aranjör ve söz yazarı. Amsterdam’da babasının kebap dükkanında garsonluk yaparken nasıl keşfedildiğini anlatıyor.

10. Nazlı Çelik

15 yaşında yatılı okul için 4 yıllığına İsviçre’ye gitmesiyle kişiliğinin kabuk değiştirdiğini söyleyen Nazlı Çelik haberlerde hayatımıza 60 saniye girebilen hikayelerin arka yüzünü anlatıyor.

11. Bedia Ceylan Güzelce

Gazeteci ve yazar Bedia Ceylan Güzelce, tarihi olaylardan ilerleyerek kuşakların acılarını karşılaştırıyor.

12. Ebru Cündübeyoğlu

Sevilen oyuncu Ebru Cündübeyoğlu, özel öğrenme bozuklu olan disleksi hastalığıyla ilgili yaşadıklarını anlatıyor. Disleksi sebebiyle bu konuşmayı yapmanın onun için zor olduğunu söylese de herkesi etkilemeyi başarıyor.

13. Banu Çiftçi

Banu Çiftçi, başarılı bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı. Aynı zamanda gönüllü bir doktor. Adının da olan “kadın” kavramına TDK’da yer alan anlamında toplumun yarattığı ve “kadın” kelimesine yüklediği anlamları anlatıyor.

14. Türkan Şoray

Türkiye’nin en sevilen oyuncularından Türkan Şoray, sinemaya duyduğu aşkı ve sinema hayatı boyunca yaşadıklarını, deneyimlerini ve tecrübelerini anlatıyor. İşini ne kadar sevdiğini de konuşma boyunca dile getirmeyi ihmal etmiyor.

15. Refika Birgül

Yemeklerle olan yolculuğunu ve eğlenceli hayalini anlatan Refika Birgül eğlenceli bir konuşma ve bitmeyen enerjisiyle karşımızda.

16. Özge Akbulut

Türkiye’nin ilk Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünün ilk mezunu olan Özge Akbulut, mesleğini ve yaşadığı tecrübeleri anlatıyor.

17. Betül Güleç

Ekonometri mezunu bir gezgin olan Betül Güleç, hikayesini anlatıyor.

Facebook
Twitter
WhatsApp