İZMİR BAROSU YÖNETİMİNİ KINIYORUZ

İZMİR BAROSU YÖNETİMİNİ KINIYORUZ

Türk Devriminin 100.yılında Ulusal Egemenliğimizi coşku ile kutlayacağımız bugünlerde 23 Nisan nedeniyle İzmir Barosu Yönetiminin ‘Başkanlık Rejimi ve Parlamenter Sistem‘ konulu söyleşiye HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın katılmasını Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak protesto ediyor ve İzmir barosu Yönetimini kınıyoruz.

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin grup başkanvekili Meral Danış Beştaş meclisin çatısı altında “istediğiniz kadar söyleyin aksini, Kürdistan diye zaten bir fedaral hükümet var, Kürdistan bölgesi var” diyen birisidir.

İzmir Barosu Yönetiminin yaptığı bu etkinlik; Ülkemizin birliğine, bütünlüğüne karşı emperyalizmin tetikçisi eli kanlı terör örgütünün İzmir Adliyesinde gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan polis memuru Fethi Sekin başta olmak üzere bu vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canını kanını feda etmiş binlerce şehidimizin manevi huzurlarına da hakarettir.

Ülkenin bölünmez bütünlüğü ile kavgaları olan terör örgütünün siyasi uzantılarına, bölücülere geçit verenlerin karşısında Cumhuriyet Kadınları Derneği daima duracak ve bu bölücülere de asla geçit vermeyecektir.

Facebook
Twitter
WhatsApp