NURSEN YAVAŞ, CHP VE İYİ PARTİ’DEN DERNEĞİMİZE ZİYARET

NURSEN YAVAŞ, CHP VE İYİ PARTİ’DEN DERNEĞİMİZE ZİYARET

Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş ile birlikte CHP kadın kolları başkanı Türkan Çınar ve İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Asiye Yıldırım Genel Merkezimizi ziyaret etti.

Genel sekreterimiz Şen Yazgan, Derneğimizi tanıtırken “Derneğimizin amacı ve tüzüğümüzün ilk maddesi Atatürk İlkelerine ve Devrimlerine bağlılığımızdır” dedi ve derneğimizin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Nursen Yavaş, “Cumhuriyete sahip çıkmak için bu yoldayım, eksiklikleri görüyoruz içimiz acıyor. Bunların düzelmesi için çalışacağız dedi.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Türkan Çınar ve İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Asiye Yıldırım da derneğimiz yönetimi ve üyelerinden “ ‘Mustafa Kemal’in Kızları’ olarak tanıtılmanız gurur verici. İki partinin kadınları, tüm kadınların ortak dertleri için bir aradayız. Atatürk kazanımları geriye çekilmek isteniyor, buna karşı birlikte olacağız. Geleceğimiz için, vatanımız için, milletimiz için çalışacağız.” dedi.

Bir üyemizin “kadın hareketi üzerine ne yapacaksınız” sorusu üzerine, Mansur Yavaş’ın çalışma ekibinden Ebru hanım “Mansur Bey burada olsaydı, ‘çalışmalarımızda kadın olmadan hiçbir şey başaramayız’ der ve ‘Siz mutlu, huzurlu bir Ankara için ne istiyorsunuz’ diye sorardı.” diyerek projelerinden bahsetti. “Ankara’da istihdam problemi var, önlem alınmazsa daha da çok olacak. İlk hedeflerimizden biri hizmet kampüsleri oluşturmaktır. Çalışan kadınların çocukları için uygun fiyatlı 3-6 yaş kreşi, yaşlılar ve yaşlı bakımı yapanlar için sağlık hizmetleri sunacağız, engelliler ve aileleri için motivasyon hizmetleri, eğitim ve etüt hizmetleri yapmayı düşündüğümüz hizmetlerden bazılarıdır.” dedi.

Derneğimize üye olan Nursen Yavaş’a CKD rozeti takan Genel Sekreterimiz Şen Yazgan; “Bu seçimlerde, seçmenin tavrı, ülkemizin genel siyasi durumundan bağımsız olamaz. Biz Cumhuriyet Kadınları da etnik ve dini temeldeki hiçbir siyaseti onaylamayız.” vurgusu yaptı.

Facebook
Twitter
WhatsApp