SANAT ÜRETEN KADINLAR ZİRVESİ

SANAT ÜRETEN KADINLAR ZİRVESİ

Üretimde ve İstihdamda Kadın zirvelerinin Mersin’ de ki durağı ” Sanat Üreten Kadınlar Zirvesi ” 12 Kasım Cumartesi günü Mezitli Kent Konseyi’ nde yapıldı.
Zirve, Mersin-Mezitli şubemizin önderliğinde birbirinden değerli konuklarla kadınlarımızın sanatla özdeşleşmiş değerlerini ve üretkenliğini gösterdi.
Katılımcılarımızdan Ressam/Moda Tasarımcısı Nazan Kundak zirvede eserlerinden örnekler sergiledi. Sergilenen eserler arasında 300 yıl öncesine ait bir gelinlik de vardı.


Diğer katılımcılarımız Gizem Aksoy -( Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Arp Sanatçısı ) Işıl Azaz-( Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı- Soprano) Selma Merze Yağcı -( Mersin Polifonik Korolar Derneği Başkanı), Berna Turhan İleri (Devlet Opera ve balesi- Balerin) Doç. Çiğdem Sığırcı (Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı müdür yardımcısı) Filiz Çolak (Belediye konservatuarı, koro şefi, müzisyen ) aktardıkları bilgi ve tecrübelerle sanatta üretmenin güzelliğine ve sahip çıkmamız değerlerin olduğuna vurgu yaptı.

GİZEM AKSOY
IŞIL AZAZ
SELMA MERZE YAĞCI
BERNA TURHAN İLERİ
FİLİZ ÇOLAK
ÇİĞDEM SIĞIRCI


Ardından konuşma yapan sanatçı kadınlarımıza teşekkür belgelerini Mezitli Şube Yöneticilerimiz ve CKD GYK Üyemiz Işıl Çetin takdim etti.

Sanat üreten kadınlarımızın inceliklerini musikiye, resme ve modaya nasıl yansıdığını emeğiyle gördük.


Kadınlar ürettikçe aydınlanacak !

Facebook
Twitter
WhatsApp