29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıl dönümü, Atatürk’ün en büyük bayram olarak ifade ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Cumhuriyet Bayramı, Türk milletinin Mustafa Kemal Atatürk ‘ün önderliğinde, büyük bir dirençle, kadını ve erkeği, genci ve yaşlısı ile tek vücut olup vatanını savunduğu, bağımsızlığını ve bütünlüğünü kazandığı, büyük bir coşkuyla kutladığı bir bayramdır. Cumhuriyet Bayramı bir ulusun bütünleştiği, şehit düşerek kendinden sonraki nesillere yaşamı sunduğu bir zaferin ilanıdır.

29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramımızın 96. Yıldönümünü kutlarken Türk Silahlı Kuvvetlerinin halkın yüreğindeki izdüşümü Mehmetçiğimizin uzun yıllardır devam eden kararlılığı, terör örgütlerinin etkisizleştirildiği bir başarıyı yaratmıştır. Ülkemizin adeta kapısı olduğu Batı Asya da, Amerika’nın kara gücüm dediği binlerce tır ile silah ve mühimmat yollayarak beslediği, eğittiği ve yurt içinde çeşitli eylemlerde kullandığı pkk terör örgütü ile mücadele Mehmetçiğimizin kahramanlıkları ile sona yaklaşmıştır. Ülkemizin coğrafi konumu, kültürel yapısı, binlerce yılın köklerimize işlemiş birlikteliği ile bölge ülkeleri terör örgütüne karşı işbirliğini geliştirmiş ve Amerikan askeri sahiplendiği terör örgütünü de yanına alarak bölgeyi terk etmek zorunda kalmıştır. Bu şartlar altında kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının anlamı çok daha büyüktür. Atatürk’ün Batı Asya da öngördüğü, bölge ülkeleri arasında eğitimden ekonomiye her alanda kurulmasını istediği işbirliği nihayet olgunlaşmaya başlamıştır.

Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yılı kutlamaları ile bir kez daha ifade etmek isteriz ki Ulusal Kurtuluş Savaşımız kadın ve erkek tüm milletin ortak mücadelesi ile gerçekleşmiştir. Cumhuriyet Devrimleri kadın ‘n gelişimine büyük katkı sunmuştur. Bu nedenle Cumhuriyet Kadınları olarak bizler Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde, Cumhuriyet Devrimleri için emek veren, can veren binlerce insanımızın eşsiz mirasını yüreğimizde taşıyor, aklımız ve emeğimizle bu mirası gelecek nesillere sunmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Merkezi

Facebook
Twitter
WhatsApp