GENEL BAŞKANIMIZ CANAN ARITMAN’DAN AÇIKLAMA

GENEL BAŞKANIMIZ CANAN ARITMAN’DAN AÇIKLAMA

ANDIMIZIN OKUNMASINI KİMLER İSTEMİYOR?

Yurdunu milletini özünden çok seven, bu eğitimi almış nesillerin yetişmesini istemeyenler;

Çocuklarımızın yükselmesini ve ileri gitmesini istemeyenler;

Çocuklarımızın Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürümesini istemeyenler;

Çocuklarımızın varlığını vatanına, milletine armağan etme ülküsüyle yetişmesini istemeyenler;

Hangi etnik kökenden gelirsek gelelim, birlikte bir millet olmamızı istemeyen bölücüler;

Çocuklarımızın “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyerek yetişmesini, milli birliği, üniter devleti korumayı amaçlayan nesiller yetişmesini istemeyenler; istemiyor.

Bunlar kimdir?

Bunlar, vatan hainleridir. Bunlar, Türk Milleti düşmanlarıdır. Bunlar, Türk vatanının parçalanıp yok olmasını isteyenlerdir. Bunlar, aziz milletimizi ümmette dönüştürmek isteyen, vatandaşımızı kul köle yapmak isteyen, gerici, bölücü ve emperyalist kafalardır.

Ülkemizdeki tüm yurtseverlerin tüm Atatürkçülerin bunlarla mücadele etmek asli görevidir.

Biz Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak bu görev bilinciyle hareket ediyoruz.  Bu kafaları ezinceye kadar da mücadeleden vazgeçmeyeceğiz!

Biz tüm öğretmenlerimizin, vatanını milletini seven Atatürk’ün yolundan yürüyecek, milli birliği ve beraberliği hedefleyen nesiller yetiştirmek istediğini biliyoruz. En büyük görev onlarındır. Evlatlarımızı bu bilinç doğrultusunda yetiştirmelerini bekliyoruz. Kimseden korkmasınlar, çekinmesinler. Başta biz olmak üzere Türk Milleti arkalarındadır.

Danıştay’ın son kararından sonra bugünden itibaren tüm ilköğretimde her gün çocuklarımıza andımızın okutulması yasal bir zorunluluktur. Biz CKD olarak bu denetimi yapacağız. Yasayı uygulamayan okullara da gereken tüm tepki ve yasal uygulamaları yapacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Canan Arıtman

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı

Facebook
Twitter
WhatsApp