ANNE SEVGİSİYLE MEHMETÇİK İÇİN BOYUNLUK ÖRÜYORUZ

ANNE SEVGİSİYLE MEHMETÇİK İÇİN BOYUNLUK ÖRÜYORUZ

Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından yürütülen “Anne Sevgisiyle Mehmetçik İçin Boyunluk Örüyoruz” kampanyası kapsamında örülen yaklaşık bin 750 boyunluk, terörle mücadelede görev yapan Mehmetçiğe gönderildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapanlar ile yurtiçindeki vatani görevini sürdüren askerlere destek olmak isteyen dernek üyeleri, yaklaşık 1 ay önce başlatılan kampanya kapsamında örülecek boyunlukları Mehmetçiğe gönderme kararı aldı.

Kampanya kapsamında temin edilen yaklaşık bin 750 boyunluğu kargoya vermek üzere kolileyen dernek üyeleri, basın açıklaması yapmak üzere Maltepe Meydanı’nda bir araya geldi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Maltepe Şube Başkanı Sibel Karaoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, düzenledikleri kampanyanın yurtiçi ve yurtdışından çok ilgi gördüğünü belirtti.

Karaoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Esas olarak Türk ordusuyla, Türk milletiyle Mehmetçiğimizin bir gönül buluşmasıydı bu. ‘Arkanızdayız, her zaman sizi destekliyoruz evlatlarımız’ mesajıydı bu. Bu şekilde bin 500, hatta bugün gelenlerle birlikte bin 750 boyunluğa ulaştık. Bu da gösteriyor ki, Türk milleti ve onun yarısı olan Türk kadını vatanı için bütün fedakarlıkları yapar. Aynı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi. Vatanımız için biz de cephe ve gerisinde gerekirse görev almaya hazırız. Cumhuriyet kadınları görev başında.”

Toplanan boyunlukları iki merkeze göndereceklerini belirten Karaoğlu, kolilerde Mehmetçiğe hitaben yazılan mektuplar da olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook
Twitter
WhatsApp