MUĞLA CKD’DEN ANLAMLI KERMES

MUĞLA CKD’DEN ANLAMLI KERMES

Muğla’nın Datça İlçesi’ndeki Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından üniversiteli kız öğrenciler yararına kermes düzenlendi.

Atatürk Caddesi’ndeki bir işyerinde açılan kermeste, Datça esnafından bağış olarak toplanan ve yardımseverlerin evlerinden getirdikleri yeni ve ikinci el eşyaların yanı sıra kitap, süs eşyaları, takılar ile kek, pasta, poğaça gibi yiyecekler satışa sunuldu.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Datça Şube Başkanı Sülün Karaağaç, bu yıl ilki düzenlenen kermesin 12 Mart’a kadar açık kalacağını söyledi. Karaağaç, “Kermeslerden elde edilen gelirin tamamı kız öğrencilere eğitim bursu olarak aktarılıyor. Bu yıl, çeşitli üniversitelerde öğrenim gören 14 kız öğrencinin her birine ayda 200 TL olmak üzere 9 ay boyunca kişi başı toplam bin 800 TL eğitim bursu vereceğiz” dedi.

Datça’da 10 yıldan beri çeşitli üniversitelerde okuyan kız öğrencilerin eğitimleri için çaba harcadıklarını ifade eden Karaağaç, “Günümüz Türkiye’sinde, Cumhuriyet kadınlarına çok büyük iş düşüyor. Özellikle kız çocuklarının eğitimi ve geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın yetiştirilmesi büyük önem arz ediyor. Cumhuriyet İlkeleri doğrultusunda vatana hizmet edecek nesiller yetiştirmek için herkesin karınca kararınca, bütçelerinin el verdiği ölçülerde, kız öğrencilere eğitim bursları sağlamak amacıyla düzenlediğimiz kermes ve etkinliklerimize destek olmalarını bekliyoruz.

Facebook
Twitter
WhatsApp