CKD’DEN KADIN MECLİSLERİ’NE TEPKİ: HDP/PKK’NIN TUZAĞINA DÜŞMEYİN

CKD’DEN KADIN MECLİSLERİ’NE TEPKİ: HDP/PKK’NIN TUZAĞINA DÜŞMEYİN

Kadın Meclisleri’nin çağrısıyla bugün İstanbul’da toplanan, HDP’nin de bileşeni olduğu Kadın Buluşması’na Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD)’nden tepki geldi.

Etkinlikle ilgili, HDP Kadın Twitter hesabından  “Kadın Meclisi Sözcümüz Dirayet Dilan Taşdemir ile Kadın Meclisimizin, yine Kürdistan ve Türkiye’den kadınların katılımıyla İstanbul’daki Türkiye Kadın Buluşması kadınların rengi ve coşkusuyla başladı. Özgürlük ve eşitlik mücadelemiz dayanışmayla devam ediyor.” iletisi atıldı. Cumhuriyet Kadınları Derneği ise bu sözlere sert karşılık verdi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği resmi twitter hesabından yapılan açıklamada kadınların haklı mücadelesinin HDP/PKK’ya payanda edilmeye çalışıldığı belirtilerek; “ABD’nin 20 bin tır silahla kuramadığı sözde Kürdistan’ı İstanbul’da mı kuracaksınız? Türk kadını buna geçit vermez.” denildi.

İşte o açıklama:

“Kadın Meclisleri’nin bugün topladığı ve sözde Kürdistan’ı tanıdığı anlaşılan Kadın Buluşması, kadınların haklı mücadelesini HDPKK’ya payanda etmeye çalışmaktadır. ABD’nin 20 bin TIR silahla kuramadığı sözde Kürdistan’ı İstanbul’da mı kuracaksınız? Türk kadını buna geçit vermez.

Bu etkinliğe sadece “kadın sorununa duyarlılık” gerekçesiyle katılan kadın örgütlerini uyarmak görevimizdir. HDP/PKK’nın propaganda değirmenine su taşımak hiçbir kadın örgütüne yakışmaz. Bu tuzağa düşmeyin ve oradan ayrılın.

Bağımsızlık, özgürlük, eşitlik mücadelesi veren bütün kadınları vatanının bütünlüğüne, ülkenin birliğine, Cumhuriyetimize sahip çıkmaya ve Cumhuriyet Kadınları Derneği’nde örgütlenmeye davet ediyoruz. Gelin, kadın mücadelesini birlikte yükseltelim.”

Twitter hesabı: https://twitter.com/ckdgenelmerkez_/status/1081486970755444736

Facebook
Twitter
WhatsApp