CUMHURİYET KADINLARI SURİYE’NİN YANINDADIR!

CUMHURİYET KADINLARI SURİYE’NİN YANINDADIR!

Uzun yıllardır emperyalizmin ağır saldırılarına karşı vatanlarını savunan Suriye halkına; ABD, İngiltere ve Fransa emperyalizminin bir kez daha saldırmasını şiddetle kınıyoruz. Bu haksız, hukuksuz, insanlığa ve vicdanlara sığmayan saldırıyı tüm mazlum milletlerin de kınamasını diliyoruz.

“Emperyalizminin kendi eliyle yarattığı terör örgütleriyle mücadele ediyorum, demokrasi getiriyorum, kimyasal silah kullanılmasını cezalandırıyorum” yalanlarıyla gerekçelendirdiği haksız, hukuksuz saldırılar hedef ülkelere yıkım, kan, gözyaşı, anasız-babasız çocuklar, milyonlarca ölüm ve yerinden yurdundan göç etmeye mecbur kalan milyonlarca masum insandan başka hiçbir şey getirmedi. Yarattıkları bu insanlık dramından, enkazdan sonra Tony Blair gibi “yanılmışız, kimyasal silah yokmuş” diyerek yüzsüzce sözde günah çıkartıyorlar.

Şimdi aynı emperyalist yalanlarla Suriye’yi yakıp yıkıyorlar. Tüm bunları şiddetle kınıyor, lanetliyor ve emperyalizmle mücadele eden başta Suriye olmak üzere tüm mazlum milletlere, devletlere desteğimizi ilan ediyoruz.

Kendi hükümetimize de emperyalizmin yalanlarına kanmamalarını, bu emperyalist saldırılara karşı komşumuz Suriye’nin yanında olmasını, Suriyeli kardeşlerimizin yaralarını sarmasını öneriyor ve diliyoruz.

Bir gün mutlaka ABD ve yandaşları bu bölgelerden gitmek zorunda kalacaklar ve biz daha binlerce yıl bu coğrafyada mazlum kardeşlerimizle birlikte yaşayacağız. Zor günlerdeki dayanışmalar sonsuza değin unutulmayacaktır.

Komşularımızın acıları acımızdır, sevinçleri de sevincimiz olacaktır. 

CANAN ARITMAN 

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ   GENEL BAŞKANI 

Facebook
Twitter
WhatsApp