GAMZE ESEN’İN CKD’Lİ AVUKATI ZÜHRE GENİŞEL “KADINI ŞİDDETİN HER TÜRÜNDEN KORUMAK, KADINI ERKEKLE EŞİT BİREYLER OLARAK GÖREN BİR TOPLUMU İNŞA ETMEK İÇİN HEPİMİZ GÖREVLİYİZ”

GAMZE ESEN’İN CKD’Lİ AVUKATI ZÜHRE GENİŞEL “KADINI ŞİDDETİN HER TÜRÜNDEN KORUMAK, KADINI ERKEKLE EŞİT BİREYLER OLARAK GÖREN BİR TOPLUMU İNŞA ETMEK İÇİN HEPİMİZ GÖREVLİYİZ”

20 Ocak’ta eşi Fatih Alp Ürgen ile birlikteyken evde çıkan patlama ve yangında yanarak ölen 24 yaşındaki Gamze Esen’in ailesinin avukatlığını, Derneğimizin Nazilli Şube Yönetim Kurulu Üyesi Av. Zühre Genişel üstlendi. Korkunç olayla ilgili dava Nazilli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülmeye başlandı. Mahkemeye CKD Nazilli Şube Başkanımız Afet Gök ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz de katıldı.

Olay sonrası yapılan incelemelerde yangının benzin dökülerek çıkarıldığı belirlenmişti. Suçlamaları reddeden Fatih Alp Ürgen, “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, kasten yangın çıkarma, tasarlayarak öldürme” suçlarından tutuklu yargılanıyor.

Mahkeme sonrasında Ulusal Kanal Televizyonuna demeç veren Av. Zühre Genişel, kadını şiddetin her türlüsünden korumak için, kadını erkekten daha aşağı görmeyen, kadını erkekle eşit bireyler olarak gören bir toplumu inşa etmek için hepimize görev düştüğünü söyledi. CKD Genel Merkezi ile de görüşen Genişel, “Türk adaletine sonuna kadar güveniyoruz; bu görüşümüzde ne kadar haklı olduğumuzu bugün bir kez daha yaşadık” dedi.

Derneğimizin, kadına yönelik şiddete karşı mücadelede ve kadın cinayetlerinin son bulmasında ortaya koyduğu kararlı tutumu, üyemiz Av. Zühre Genişel’in maktul Gamze Esen’in ailesinin avukatlığını üstlenmesi vesilesiyle somut şekil almıştır. Derneğimiz bu davada olduğu gibi, kadın cinayetlerinin en ağır şekilde cezalandırılması için üzerine düşeni yapmaya kararlıdır.

Facebook
Twitter
WhatsApp