LGBT MERKEZİ’ NE TEPKİ

LGBT MERKEZİ’ NE TEPKİ

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin sosyal medya hesabından duyurduğu ve katılımcı çocuklara kayıt formunda “cinsiyet beyanın”, “kullanmak istediğin ismin” sorularının sorulduğu Toplumsal Cinsiyet Atölyesi, derneğimizin ve Bursalı vatandaşlarımızın tepkisiyle iptal edildi.

Konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyen CKD Osmangazi Şube Başkanı Sevim Erol, belediyeye bağlı olarak “Toplumsal Eşitlik Merkezi” adı altında faaliyet yürüten LGBT Merkezi’nin de kapatılmasını istedi.

İşte basın açıklamasının tamamı:

Sayın Basın Mensupları,
Değerli Bursa Halkı,

Nilüfer Belediyesi önündeyiz. Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden burada buluşmamızın sebebi emperyalizmin sinsi planı LGBT dayatmasına karşı ailemizi ve geleceğimizi korumak istememizdir. Cumhuriyet Kadınları varsa LGBT propagandasına, LGBT dayatmasına geçit yok!

Bildiğiniz üzere Nilüfer Belediyesi Gençlik Merkezi, Toplum Gönülleri Vakfıyla beraber Toplumsal Cinsiyet Atölyesi düzenleyeceğini duyurmuştu. Derneğimizin basın açıklaması yapacağını duyurması ve sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine toplumsal cinsiyet atölyesi iptal edildi.

Milletimizin haklı tepkisi Nilüfer Belediyesi’nin masum göstermeye çalıştığı Toplumsal Cinsiyet Atölyesini iptal ettirmiştir! Bu Türk kadının başarısıdır. Bu Türk Milletinin başarısıdır.

Bundan sonra belediyeler toplumsal cinsiyet ideolojisinin reklamını yapamazlar, LGBT propagandası yapamazlar. Yalnızca Nilüfer Belediyesi’ni değil, bütün belediyeleri ikaz ediyoruz. LGBT propagandasına geçit vermeyiz!

Nilüfer Belediyesi bünyesinde, hala bir LGBT dayatması merkezi barındırmaktadır. 2016 yılında kurulan Toplumsal Eşitlik Merkezi cinsiyetsizleştirme projelerinin merkezidir. Bu emperyalizmin ailemize, kadına, insanlığa yönelik saldırısıdır.

Soros fonlarıyla çocuklarımıza toplumsal cinsiyet atölyelerinde “beyana dayalı cinsiyet” safsatafasını dayatıyorlar. Bizim bildiğimiz, çocukların dolduracağı bir katılım formunda “cinsiyet” “kız” veya “erkek” mi diye sorulur, burada ise “cinsiyet beyanınız” diye soruluyor. Yani çocuğa cinsiyeti sorulmuyor, tercih ettiği cinsiyetini beyan etmesi isteniyor. Cinsiyet bir tercih değildir. Cinsiyet tercihinden söz edilen yerde bilim yoktur. Dayatma vardır.

Toplumsal Eşitlik Merkezi değil LGBT dayatma merkezi!
Nilüfer Belediyesi’nin resmi sitesinde yapılan bir açıklamayı okuyorum: “belediye bünyesinde 2016 yılında “toplumsal eşitlik merkezi” Eşitlik Birimi çatısı altında kurulmuştur. Merkez, kadınların yanı sıra LGBTİ+ bireylere (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) hizmet vermesi yönü ile Türkiye’de bir belediye bünyesinde kurulan ilk dayanışma merkezi olma özelliğini taşımaktadır.”

Bu bir utanç ifadesidir! Eşitlik birimi dedikleri birim belediyemizi emperyalist merkeze bağlama projesidir.

Avrupa Birliği (AB), ABD, İsveç, Hollanda büyükelçilikleri, Sorosçu Açık Toplum Vakfı tarafından resmen desteklenen Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) birçok belediyedeki Eşitlik Birimi’ni denetleyerek birimlerin faaliyetlerini takip ediyor. Bu doğrultuda derneğin görevlendirdiği koordinatörler, belediyelerle yaptıkları görüşmelerde doğrudan Eşitlik Birimleri’nin faaliyetlerini öğreniyorlar. Toplumsal cinsiyet eşitliği adıyla hareket eden birimlerin ana konusu ise LGBT’dir. Toplumsal cinsiyet eşitliğini kadın-erkek eşitliği zannedenler büyük gaflet içindedir!

Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) de resmi internet sitesinde derneğin “kuir” ve “feminist” olduğunu, “LGBTİ+ hareketinde yer aldığını” ve “ikili cinsiyet sistemini sorguladığını” ifade ediyor. Derneğin resmi destekçileri arasında Şişli ve Kadıköy Belediyeleri ile Avrupa Birliği, ABD Büyükelçiliği, İsveç Büyükelçiliği, Hollanda Büyükelçiliği ve ABD merkezli Açık Toplum Vakfı da yer alıyor. Ayrıca derneğin “değerlerimiz” açıklamasında LGBTİ+ hareketi, kuir ve feminizm yer alıyor.
CEİD, 2021’de hazırladığı “Belediye Eşitlik Birimleri Mevcut Durum Analizi” raporunda bahsi geçen 29 belediye içerisinde Bursamızın en önemli belediyelerinden Nilüfer Belediyesi de yer alıyor. Raporda projenin Avrupa Birliği tarafından finanse edildiği açıkça belirtiliyor. Yani bu belediyelerdeki Eşitlik Birimlerinde, emperyalist devletlerle iş tutarak LGBT dayatması yürütülüyor. Bunu gizleyemezler, örtbas edemezler, gerçek budur!

İçişleri Bakanlığımız dün yani 2 Aralık 2022 tarihinde Nilüfer Belediyesi bünyesinde kurulan merkeze ilişkin inceleme başlattığı duyurdu. Bakanlığımızı tebrik ediyoruz. Türk Kadını adına Türk Milleti adına bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Ancak yetmez diyoruz!

Belediyelerimiz LGBT dayatmasının merkezi olamaz! Halkın kaynakları çürümeye aktarılamaz. Derhal bütün belediyelerdeki bu merkezlerin kapatılmasını talep ediyoruz. Milletimize çağrımızdır. Bugün itibariyle Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak sosyal medya üzerinden bir imza kampanyası başlatıyoruz. Gelin milyonlarca imza verelim ve bu dayatma merkezlerini kapatalım.

Kadınların gücü LGBT dayatmasını yenecek güçtür!
Toplumsal eşitlik ancak kadın erkek arasındaki eşitsizlik giderilince sağlanır.

Milletimizin kadına erkek eşitliğine dair hassasiyetini kullanmaya çalışıyor. Utanmadan bir de gerçek niyetlerini gizleyerek duygu sömürüsü yapıyorlar.
Toplumsal cinsiyet kavramının tanımı ve Batı’daki içeriği bellidir. Yoruma açık değildir.
İngiltere’de BBC’nin okul kanalının 9-12 yaş arası çocuklara ithafen yayınladığı filmde 100’den fazla toplumsal cinsiyet kimliği olduğu öğretilmeye başlanmıştır. 
Facebook, üyelerinin cinsiyetlerini tanımlamak için en az 58 farklı toplumsal cinsiyet kimliği kullanıldığını açıklamıştır. 
Pek çok Avrupa ülkesinde kimliklerde cinsiyet seçeneğinde kadın ve erkekten başka cinsiyet türleri bulunmaktadır. Velhasıl toplumsal cinsiyet ifadesi kadın ve erkek dışında cinsiyet türlerini ifade etmektedir. Bunun kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleriyle bir ilgisi yoktur. İşte sinsilik tam da buradadır.
LGBT dayatmasını, kadının sorunları arkasına gizleyemezler. Kadın hareketini, LGBT propagandasıyla zehirlemek kadına düşmanlıktır. Bu yüzden biz Cumhuriyet kadınları olarak;

Ailemizi, çocuklarımızı ve geleceğimizi koruyacağız.
LGBT dayatmasına geçit vermeyeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Cumhuriyet Kadınları Derneği
Osmangazi Şube Başkanı
Sevim Erol

Facebook
Twitter
WhatsApp