24 NİSANA KARŞI 21 NİSAN HAREKETİ

24 NİSANA KARŞI 21 NİSAN HAREKETİ

Basının ve Kamuoyunun Dikkatine

24 Nisan’a Karşı 21 Nisan Hareketi

21 Nisan VAN KATLİAMI ( Ermeni Mezalimi ) Günü Olarak Anılsın

 Son zamanlarda 24 Nisanı, Ermeni Soykırımı günü olarak tanıyan ülkelerin sayısı ( bugün için 30  olup ) giderek artma eğilimindedir.Halihazırda , ABD’nin 49 eyaleti bu günü soykırım günü olarak tanımış bulunmaktadır. Ermeni Diasporası son olarak 50 . eyalet Missisipide de tanınması için var gücüyle çalışmaktadır. O zaman,  Federal Hükümetin tanıması da  kaçınılmaz olacak bu da ülkemize yeni dayatmalar getirecektir.  Sn Doğu Perinçek’in 15 Ekim 2015’te Strazburg’da kazandığı, soykırım yoktur kararına ,   AİHM  zaferine rağmen , son olarak Fransa ve İtalya da bu kervana katılmıştır.    Batı emperyalizminin hedefi bu yolla Türkiye’yi iyice yalnızlaştırmak , köşeye sıkıştırmak ve PKK’ya yol açmaktır.Bir insanlık suçu olarak Ermeni soykırımını, dünya kamuoyuna kabul ettirmek, 100 yıllık Büyük Ortadoğu Projesinin bir parçasıdır ve Türkiyeyi bölmek parçalamak amacındadır.Çünki soykırımı Tanımanın ardında , Tazminat ve Toprak ( 3T) talebi vardır. BOP’un Türkiye ayağındaki üç büyük dayatmasından biridir.( Diğer iki ayağı; MAVİ VATAN yani Kıbrıs ve Ege Adaları ile Güneydoğuya özerklik verip arkasından da büyük Kürdistanı kurmaktır). Rum-Pontus soykırım iddiası da kapıda beklemektedir.

Ne yazık ki devletimiz bu konuda hiçbir adım atamamıştır. Haa bir de “Hepimiz Ermeniyiz” diyerek özür dileyenler var. Buradan anlaşılıyor ki Türk halkı 1915’te neler olduğunu tam olarak bilmiyor.

O halde 21 Nisan 1915 günü neler olduğuna bakmak lazım

Birinci Dünya Savaşı bütün şiddetiyle sürerken, Türk milleti tam da yedi düvele karşı can havli ile savaşırken 21 Nisan 1915 ‘te , emperyalist kışkırtmalarla Van ilimizde başlayan Ermeni isyanı kısa sürede bütün Anadolu’ya ve Balkanlara yayıldı. Bu isyanlarda , bir milyondan fazla Türk-Müslüman, Ermeni çeteleri tarafından vahşice katledildi. Katliamdan kaçabilenlerin önemli  bir bölümü de göç yollarında hayatını kaybetti.
O gün, sadece VAN ve çevresinde , tarihçi Prof.Dr. Justin Mc Carty’nin tesbitlerine göre katledilen Türklerin sayısı 194.167, Osmanlı arşivlerinde ise 217. 132 kişidir.
Yani, Türk ve dünya kamuoyuna 24 Nisana karşı, 21 Nisanı anlatmanın zamanı çoktan gelmiş hatta geçmektedir.24 Nisan soykırım iddiası hepimize, çocuklarımıza,  bütün Türk Milletine karşı çok büyük bir haksızlık ve bir insanlık ayıbıdır. Biz soykırım yapmadık vatanımızı savunduk.

Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne  sonuna kadar sahip çıkan Cumhuriyet Kadınları olarak, bu konuda daha önce de panel ve konferanslar   düzenlemiş, son olarak da yazarları derneğimiz üyeleri olan iki kitabı literatüre kazandırmış, toplumsal farkındalığı yükseltmek için çalışmıştık.

Ama  artık, Tür Milleti olarak, hep savunma durumunda kalmaktan  çıkıp Ermeni Diasporasına karşı kendi tezlerimizi daha güçlü bir şekilde ortaya koymak zorundayız.

Bu maksatla, Diasporaya karşı mücadele yürütmek üzere kurulmuş olan  ve kurucusu ışıklarda uyusun Sn RAUF DENKTAŞ olan TALAT PAŞA KOMİTESİ   ,emperyalist baskılara karşı toplumsal direnişi yükseltmek üzere bir imza kampanyası başlatma kararı almış bulunmatadır.  

21 Nisan VAN katliamı , Ermeni Mezalimi günü olarak anılsın ve o gün katledilen yurttaşlarımızın anısına Ankara’da bir Anıt-Müze ve bir Orman inşa edilsin.

Cumhuriyet Kadınları olarak ,  Talat Paşa Komitesinin başlattığı bu kampanyayı bütün gücümüzle ve onur duyarak desteleyeceğimizi beyan ederiz.

Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır

Doç. Dr. Şen Yazgan
CKD Genel Sekreteri

Facebook
Twitter
WhatsApp